Výhody cvičení doma

S novým rokem přichází nová předsevzetí a především odhodlání k tomu zhubnout přebytečná kila. Taky jste se k tomuto kroku odhodlali a nechce se vám chodit do posilovny? Nevadí! Cvičit můžete doma a kardiu se klidně věnovat venku. Povíme vám, jaké výhody domácí cvičení má. 

Cvičení s vlastní vahou

Doma budete cvičit tzv. s vlastní vahou těla, plus si můžete pořídit základní činky či pružné gumy, které vám při posilování pomohou. Cvičení s vlastní vahou nezatěžuje klouby, ale chce se na něj řádně soustředit a provádět ho svědomitě. Domácí cvičení je pak stejně efektivní, zvláště pokud používáte činky. Doma vás navíc nikdo nebude okoukávat a můžete si zacvičit v klidu.

Cvičte kdykoliv

Výhodou domácího cvičení je také to, že můžete cvičit kdykoliv se vám chce. Ráno v šest hodin, ale i třeba odpoledne, kdy bývají fitness centra náležitě plná. Doma také za cvičení vůbec nic neplatíte a můžete tak ušetřit celkem velký peníz. Stačí, když si dopřejete půl hodiny běhu venku a následně si doma zacvičíte, brzy na sobě uvidíte první výsledky.

Youtube

Podívejte se na 5 nejlepších Youtube kanálů s cviky na doma.

  1. Fitness blender – kardio cvičení na doma. Můj favorit ze všech youtube kanalů zaměřených na cvičení na doma
  2. POPSUGAR fitness – zábavnější cvičení na doma
  3. Pamela Reiff – cvičení na doma s výzvou
  4. Boho Beautiful – joga na doma