Jak vybrat správnou sekačku

Jelikož sekačku nekupujete každý týden, pořizujete stroj, od kterého očekáváte dlouhou životnost a spolehlivost. Při výběru sekačky hledejte názory ostatních majitelů dané sekačky, doporučení výrobce a uvažte pro a proti. Je-li například uvedeno, že daná sekačka je určená k posekání trávníku o rozměru do 500 metrů čtverečních, je to pro vás důležitá zpráva. Zahradu větších rozměrů s ní asi posekáte, ale práce vám bude trvat zbytečně dlouho a také vás čeká časté vysypávání koše, který je menší než u sekačky pro větší plochy.

Jakou sekačku vybrat

Vybírat si můžete ze sekaček elektrických, akumulátorových či benzínových. Rozmyslete si důležité otázky: Je rozhodující cena nebo výkon? Máte zahradu rovnou či plnou výmolů, různých zákoutí a skalek? Chcete sekačku tišší či vám hluk nedělá problém? Vlastníte malou zahrádku nebo obří zahradu? Je na zahradě přístup k elektřině? Tyto otázky vás zavedou k výběru správné sekačky.

Na benzín!

Výhodou benzínové sekačky je bezesporu vysoký výkon, jelikož zvládne bez problémů posekat i rozlehlou zahradu s vysokou trávou. U benzínové sekačky vám nebude překážet žádný kabel. Nevýhodou může být vyšší váha, náročnější údržba a větší hluk se srovnání s elektrickou sekačkou. Pravděpodobně vás také vyjde dráž.

Jaký výkon benzínové sekačky zvolit?

  • Benzínová sekačka s výkonem 1 500 až 2 250 W je vhodná pro sekání ploch do 1 000 m. … 
  • Benzínová sekačka s výkonem 2 250 W až 3 000 W se hodí pro sekání i hustěji zarostlých ploch s rozlohou až 1 750 m. … 
  • Benzínová sekačka s výkonem nad 3 000 W si poradí i s hustým porostem na velké ploše.