Stylingové tipy pro ženy a muže trpící ztrátou vlasů od SMP Clinic Praha

Pokud trpíte vypadáváním vlasů, nejspíš víte, že spolehlivá a účinná léčba tohoto zdravotního problému neexistuje, byť mnoho firem tvrdí, že prodává právě ten pravý přípravek. Je přitom irelevantní, z jakého důvodu tímto nedostatkem trpíte, mimo některé vybrané případy s tím bez kosmetického zákroku nejspíš nic neuděláte, říká Roman Zástěra, majitel SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor. Co ale dělat můžete, je udělat ze svého minusu přednost či dokonce určitý styl a módní doplněk. Vyžaduje to určitou míru odvahy a kreativity, nicméně určitě sklidíte obdiv a nadšení všude, kam přijdete. 

Paruky

Možná to zní směšně, ale paruka může být velmi stylová, přirozená a kvalitní. Jejich výroba udělala velký krok kupředu oproti dříve používaným nevzhledným umělým vlasům a podivným sestřihům. Když si dnes pořídíte dobrou paruku, málokdo na první pohled pozná, že ji máte, a její nošení bude pravděpodobně i celkem komfortní. Zároveň, když si to budete přát, můžete mít každý den jiný sestřih a délku i barvu vlasů a vyzkoušet tak, co vám sedí nejlépe a co byste si třeba na svých vlastních vlasech nikdy udělat nenechali. Další možností jsou samozřejmě různé příčesky pro zahuštění či prodloužení vlasů, pokud trpíte pouze menším oslabením či ztrátou vlasů.

Pokrývky hlavy

Klobouky, čepice a šátky byly vždy pro jedince s menším množstvím vlasů na hlavě oblíbené. Lépe jim sednou, hezky orámují obličej a skryjí případná problematická místa. Vyzkoušet můžete různé styly a uzpůsobit tomu celý svůj outfit. Zamyslete se nad celkem – v čem se cítíte dobře, co vám sluší a co se k vám hodí a podle toho pak vybírejte i to, co si posadíte na hlavu. Můžete mít celou sbírku pokrývek hlavy pro jednotlivá roční období a střídat je. Nakonec zjistíte, že se oblékáte a vypadáte lépe, než kdybyste žádným nedostatkem netrpěli, neboť vás to nutí k větší kreativitě.

Make-up a vousy

Výrazný make-up ženám s kratšími vlasy velice sluší, celý vzhled působí neobvykle, dramaticky, tajemně a zajímavě. Zároveň dobře poslouží ke zdůraznění předností vašeho obličeje a odvedení pozornosti od slabšího vlasového porostu. A jak známo, pěkné nalíčení zvedne sebevědomí každé ženě, a tak možná budete problém s vlasy vnímat a snášet lépe i psychicky. Muži mají zase možnost menší množství vlasů vykompenzovat módním vousem. V dnešní době se ze stříhání a údržby vousů stalo až umění a jistý kult, proto pokud si nejste jisti, co by vám slušelo, jistě snadno najdete místo, kde vám dobře poradí.

Kosmetické řešení

Nejlepším řešením problému s vypadáváním, řídnutím nebo ztrátou vlasů je SMP mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů. Opticky dodá vzhled čerstvě ostříhaných vlasů nebo dokonale prohustí stávající vlasový porost. Svěřte se do rukou profesionálů ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor, objednejte se na nezávaznou bezplatnou konzultaci a získejte zpátky svěží vzhled. Kvalitní SMP služby s pozitivními recenzemi a skvělými výsledky!

Více informací a ukázek práce na webu: www.smpclinic.cz