Studium cizích jazyků poskytuje mnoho životních výhod

Pryč jsou doby, kdy člověk hovořící anglicky byl uznáván a respektován. Lidé k němu vzhlíželi a pokud uměl ještě německy nebo jinou další řeč, měl velký respekt. Dnešní mileniálové považují umění alespoň základů v angličtině za samozřejmost. Používání anglicismů a anglických výrazů se stalo běžnou součástí našich životů. Pokud máte občas pocit, že dnešním mladým nerozumíte, není nic jednoduššího, než si osvojit základy anglického (i dalších) jazyka z pohodlí svého domova. Online jazykové kurzy se staly již běžným standardem ve výuce jazyků.

Již nemusíte jen přikyvovat hlavou a usmívat se

Nejen rozhovor s mladší generací vás může uvádět do rozpaků, také v zaměstnání či při běžných činnostech se vám může stát, že bude nějaký doklad v anglickém jazyce, někdo vás na ulici osloví s anglicky položenou otázkou. V takových chvílích začnete lovit telefon a hledat překladač.

Využijte lepší pracovní příležitosti

Pokud jste hledali v posledních letech novou práci, jistě jste všimli, že v inzerovaných pracovních nabídkách často přibývá podmínka znalost cizího jazyka, nejčastěji angličtiny. U lukrativních pracovních nabídek je to již standardem. Nenechte si ujít pracovní příležitosti, o kterých sníte a naučte se anglicky z domova či kanceláře. 

Tou nejjednodušší a dnes i nejrychlejší cestou, jak se dostat k levnému jazykovému učení, jsou online kurzy. Některé si můžete pořídit zcela zdarma, ale počítejte s tím, že takové kurzy jsou většinou dělané pro začátečníky, nebo mají omezené funkce.

Které neplacené kurzy stojí za vaši pozornost?

  • Duolingo je dobré na učení frází a slovíček, ale postrádá vysvětlení gramatiky.
  • Cortina je zajímavě zpracovaný kurz, který je dostupný pouze v audio verzi, a zaměřuje se na poslech.
  • 50languages umožňuje studovat přes 50 jazyků, a to převážně pomocí frází a slovíček.

Velkou výhodou online kurzů je, že si je můžete snadno vyzkoušet. Zjistíte tak, zda vám sedí ještě před tím, než do nich investujete nějakou tu korunu. To je možné i u těch placených, kde si také zadarmo několik lekcí otestujete. A tak toho využijte. Placené kurzy přináší mnoho výhod oproti těm neplaceným. Jsou metodicky zpracované a vyberou si mezi nimi i pokročilejší studenti.